PF

O NÁS

Jmenuji se Petr Trněný (*1961) a svou agenturu jsem založil na podzim roku 1993 jakožto jeden z kamenů stavby „nového“ života po rozpadu svého prvého manželství. Během jara 1993 jsem musel více věcí přehodnotit, díky tomu například i přerušit komunikaci s mnoha do té doby blízkými lidmi, zkrátka udělat to pořádně. V té době jsem také nastoupil na pozici šéfa inzerce Týdeníku Televize, který byl právě v přerodu z černobílých novin na barevný časopis (krásná práce!).
Zpočátku se Aladin věnoval především grafické přípravě a výrobě různých tiskovin, hlavně ve spolupráci s Vildou Heinzem (www.heinzdesign.cz).

V létě 1994 jsem završil (jako jeden z posledních „dálkařů“) absolutoriem studium marketingu na Obchodní fakultě VŠE v Praze.
Na podzim 1995 jsem přešel z TT do vydavatelství Integra (zároveň se podruhé oženil) a byl jsem u zrodu redakčně nešťastného týdeníku SPORT plus. Proto, když v létě přicházela na svět má prvá dcera, stál jsem před rozhodnutím, jak dále.

Tak jsem se od 1. července 1996 stal nezaměstnaným bez podpory. 

To už měl, naštěstí, Aladin jistou klientelu, kancelář, zázemí a partnery.

Abych si od vydavatelské činnosti příliš neodpočal, založili jsme v létě 1996 spolu s Martinem Pekárkem, Vaškem Jankem a Bohoušem Kremličkou moderní modelářský měsíčník RC modely. Ten jsem na začátku roku 2000 opustil, ovšem okolnostmi přinucen jsem pak v létě téhož roku založil časopis jiný – nezávislý na konkrétní modelářské firmě, avšak s původním redakčním týmem – pod názvem RC revue. Z něj se v roce 2005 vyčlenil speciál pro auta RC cars a roku 2009 Robot Revue.

Po celou dobu však byl vedle výše uvedených „koníčků“ pro mě Aladin vždy tím základním a vším. 

Pomalu ale jistě se rozrůstal, účastnil se mnoha projektů (mj. Rostlina měsíce či Floriade 2002) a především se rozvinul v reklamní agenturu full servisového typu.Na podzim 2008 jsme oslavili 15. narozeniny a život jde vesele dál, byť jsou někdy i chvíle méně veselé… Proto jako malou vzpomínku na mladá léta jsme uspořádali 22. dubna oslavu 60. narozenin Pavla Dobeše ve Velkém sále Lucerny a zároveň jsem po několika letech přešlapování i příprav vydal vzpomínkové CD na „svou“ prvou Lucernu z 24. dubna 1984 „Moravský folk v Lucerně“ (více informací dole pod tlačítkem „CD“).


Nyní bych rád poděkoval všem svým nejbližším spolupracovníkům, byť se v některých případech naše cesty i úplně rozešly, ale zdaleka ne ve všech případech; jsou to Vilda Heinz, Fanda Mašín, Martin Pekárek, Jana Kočová, Jana Bradáčová, Michal Maloveczki, Marek Urbánek, Bobina Drábková, Martin Stanovský (Aladinův kreslíř), Míra Horák, Mirka Jandovská, Robert Chamrada, Pavel Horčička, Ondra Čadek, Zdeněk Lichoň, Lukáš Táborský, Dan Tesař, Lenka Bártová, Honza Poklop, Lenka Rašková, Pavlína Talacko, Honza Prouza, Radek Ilčík, Káťa Rakowská a Dalibor Michna.

Abychom se nenudili a měli občas z něčeho radost, vznikl před rokem komiks z Aladinova života – a každý měsíc vzniká jeho nový díl. Nyní ve snaze dohnat roční skluz budeme přidávat další díly až do června vždy po týdnu, čímž se dostaneme do reálného času.
Věřím, že vás Aladinovy příběhy zaujmou natolik, abyste se u nás „zastavili“ každou středu večer na malé pokoukání.

O tom, co děláme „v pracovní době“, se více dozvíte v dalších odkazech.

 

PF